Bankalar

ABD Hazine Bakanlığı’ndan “NFT riski” uyarısı

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı, NFT’ler gibi gelişmekte olan dijital sanat piyasasının yeni riskler oluşturabileceğine dair uyarılar yapıldı.

 

abd

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’nca yapılmış olan açıklamada, yüksek değerli sanat eserlerinin ticaretiyle kara para aklama ve terörizmin finansmanın kolaylaştırılmasının üzerine bir çalışmanın paylaşıldığı bilgisi yayımlandı.

Yapılmış olan açıklamada, kara para aklamaya ilişkin sanat piyasasında ciddi kanıtların olduğu, terör finansmanına dair ise kanıtların yeteri kadar olmadığının belirlendiği ifade edildi.

dolar

“Riske sebep olabilir”

Paylaşımda, NFT’ler gibi gelişmekte olan dijital sanat piyasasının piyasa teşvikleriyle yapısına bağlı olarak yeni risklerin meydana gelebileceğinin altı çizildi.

Sanat piyasasının katılımcıları arasında şeffaflığı teşvik etmek maksadıyla özel sektör bilgi paylaşım programlarının geliştirilmesinin tavsiyesinde bulunulduğu açıklamada, gümrük uygulamalarına dair de eğitimlerin güncellenmesi gerektiği bilgisi paylaşıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu