Bankalar

Dünyaca ünlü banka kalıcı hibrit çalışma modeline geçiyor

Koronavirüs salgınının yeni delta varyantına ilişkin endişeler artarken İsviçreli banka UBS, hibrit çalışma modeline geçmeyi planlıyor.

ubs

Dünyaca ünlü İsviçreli banka UBS, koronavirüsün yeni delta varyantına ilişkin endişelerle birlikte çalışanlarının üçte ikisine kalıcı olarak hem ofisten hem de evden çalışma modeli önermeyi planlıyor.

Hibrit çalışma modelinin önerilmesi planına liderlik eden bankanın CEO’su Ralph Hamers, çalışmada esneklik sunarak yetenekleri çekmede rekabet avantajı sağlamayı hedefliyor.

Bankanın açıklamasına göre traderlar ve şube çalışanları gibi pozisyonların ofislerde icra edilmesi gerekiyor. Ancak ofise dönüş tarihi henüz bilinmiyor.

ABD’li bankalar Goldman Sachs Group Inc. ve JPMorgan Chase & Co. ise çalışanlarını 6 Temmuz’da ofise çağırıyor. Morgan Stanley CEO’su James Gorman da “Eğer New York’ta restorana gidilebiliyorsa ofise de gidilebilir” diyerek çalışanları ofiste görmek istediklerini belirtiyor.

Citigroup Inc. çalışanlarına hibrit modeli önerirken Deutsche Bank AG da çalışanlarının ofise dönüşleri için Eylül ayını öngörüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu