Bankalar

Senegal ile Dünya Bankası arasında 453 milyon dolarlık anlaşma

Senegal, Dünya Bankası ile koronavirüs salgınıyla mücadele, elektriğe erişim, sınır güvenliğini güçlendirme ve toplumun kırılgan kesimindeki ailelere destek alanında olmak üzere toplam 453 milyon dolar değerinde 4 anlaşma imzaladı.

dünya bankası

Senegal, Dünya Bankası ile koronavirüs salgınıyla mücadele, elektriğe erişim, sınır güvenliğini güçlendirme ve toplumun kırılgan kesimindeki ailelere destek alanında olmak üzere toplam 453 milyon dolar değerinde 4 anlaşma imzaladığını duyurdu.

Dünya Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamada, Senegal Operasyonları Direktörü Nathan Belete ve Senegal Finans ve Bütçe Bakanı Abdoulaye Daouda Diallo arasında çeşitli sektörleri kapsayan 4 anlaşma imzalandığı belirtildi.

Söz konusu anlaşmaların toplamda 453 milyon dolar değerinde olduğu ve 241 milyon dolarının salgınla mücadelede destek için hibe edildiği kaydedildi.

Bu anlaşmalarla birlikte Dünya Bankası’nın Senegal ile imzaladığı ayrıcalıklı finansman desteği, tek bir mali yılda 898 milyon dolara ulaşarak rekor kırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu