Bankalar

Yapı Kredi 962 milyon dolarlık sendikasyon anlaşması imzaladı

Yapı Kredi, 367 gün vadeli 351 milyon dolar ve 501 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan yaklaşık toplam 962 milyon dolarlık sendikasyon kredisi anlaşması imzaladığını duyurdu.

Yapı Kredi, iki dilimden oluşan 962 milyon dolarlık sendikasyon kredisi temin ettiğini açıkladı.

Banka, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, 367 gün vadeli 351 milyon dolar ve 501 milyon euro tutarında iki ayrı dilimden oluşan yaklaşık toplam 962 milyon dolarlık sendikasyon kredisi anlaşması imzalandığını belirtti.

20 ülkeden 42 finansal kurumun katılımıyla ve dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak olan sendikasyon kredisinin toplam maliyeti ABD Doları ve Euro için sırasıyla Libor + %2,50 ve Euribor + %2,25 olarak açıklandı. Kredinin yenilenme oranı ise yüzde 103 oldu.

Bankanın sağladığı 962 milyon dolarlık sendikasyon kredisinin ortak koordinatörlüğünü Abu Dhabi Commercial Bank P.J.S.C., Bank of America, Emirates NBD, Mashreqbank PSC ve Standard Chartered üstlenirken, sürdürülebilirlik koordinatörlüğünü Bank of America ve Standard Chartered; aracılığını ise Mizuho Bank üstlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu