BorsaDünya Borsaları

Borsa Gündemi

Borsa gündemi yıllardır birçok kişinin gündemindedir. Borsa da yatırım yaparak daha fazla kazanç sağlamayı hedefleyen yatırımcılar...

Borsa gündemi yıllardır birçok kişinin gündemindedir. Borsa da yatırım yaparak daha fazla kazanç sağlamayı hedefleyen yatırımcılar günlük olarak borsa İstanbul’a takip ediyor. Anlık olarak takip edilen borsa sürekli yatırımcılara daha fazla kazanma imkanı sunuyor. Borsa da yatırım yaparak daha fazla kazanmak için sürekli olarak takip etmek gerekiyor. Hangi kağıtlar daha fazla yatırım imkanı sunuyorsa onu almak gerekiyor.

Borsa İstanbul Takibi

Bir önce ki güne göre yükselişe geçen borsa öğleden sonra 12,37 puan artışa geçerek 1.397,05 rakamına kadar çıkış gösterdi. Öğlen saatlerinde toplam işlem hacmi ise 5,8 milyar olarak yükseldi. Bankacılık endeksi ilk yarıda 0,93 olarak değer kazanırken holding endeksi ise 1,10 değer kazanarak artış gösterdi. Borsa da gerileme gösteren 2,13 ile finansal kiralama faktoring oldu.

Borsa Gündemi
Borsa Gündemi

Borsa Analist Yorumları

Borsa hakkında analistler Çin’in ekonomisine ilişkin olarak ve tedarik sıkıntıları nedeniyle haftaya daha karışık bir şekilde başladığını bildirdi. Avrupa merkez bankası başkanının Christine lagarde’nın yapmış olduğu konuşmanın dışında ABd’ye ait olan dayanıklı malların siparişi ve imalat endeksi verilerininde detaylı olarak takip edileceğini belirttiler. Teknik olarak bakıldığında Bıst 100 endeksi 1.420 puanı direnç olarak 1.390 seviyelerine doğru destek olduğunu da belirtti. Borsa da yatırım yaparken analistlerin yorumlarını dikkate almak da oldukça önemlidir.

Borsada Kazanç

Borsada yatırım yaparak kazanç sağlamak isteyen yatırımcıların yapması gereken en önemli şey anlık olarak takip edilmesidir. Borsa’da yer alan kağıtlar anlık olarak sürekli iniş çıkış yapar. Bu nedenle takip ederek alış satış yapmak gerekiyor. Borsa da kazanç için doğru kağıdı alarak uzun vadede düşünmek gerekiyor. Son dönemler de borsa İstanbul oldukça hareketli olduğu için yatırımcılar yatırım yapmadan önce biraz daha düşünerek hareket etmeyi tercih eder.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu