Hisse Fiyatları

Meta adı Facebook’a yaramadı: Hisselerde büyük düşüş

Meta adıyla ilk bilançosunu duyuran Facebook beklentileri karşılayamadı. Dün hisseleri %26.39 ile Nasdaq tarihindeki en sert düşüşünü yaşadı.

 

zuckerberg

Geçtiğimiz gün Meta ismiyle ilk bilançosunu duyuran Facebook’un net karı, geçtiğimiz senenin son çeyreğinde %8 oranında azalış göstererek 10.3 milyar dolara doğru düştü. Beklentilerin altında gelen kar ile sonraki çeyrek için açıklanan düşük gelir öngörüsü hisselerinde tarihi bir düşüş meydana geldi.

Meta hisseleri dün %26.39 oranında düştü. Bu Nasdaq tarihinde yaşanan en sert günlük düşüş olarak kaydedildi.

Bunda özellikler TikTok’un sayesinde artış gösteren rekabetle 18. senesini kutlayan firmanın tarihinde ilk defa günlük aktif kullanıcı sayısında düşüşün yaşanması da etkili oldu.

facebook

10 milyar dolar değerinde yatırım

Geçtiğimiz sene 28 Ekim tarihinde firma metaverse evrenine odaklanacağını kaydederek adını da Meta olarak değiştirmişti. Facebook’un kurucu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg’in özel önem verdiği bu alana firma tarafından 10 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirildi.

İsim değişikliği öncesinde şirketin hisseleri 316.92 dolardan işleme alınıyordu. 26 Ocak tarihinde ise 294 dolarlık değere geriledi. Bilançoya dair olumlu beklentiler ile Meta hisseleri 323 dolara kadar yükseldi. Fakat dün 237.76 dolara dek geriledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu