Döviz

Credit Suisse’den Dolar/TL tahmini

Credit Suisse ekonomistleri, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz kararını temel alarak yaptıkları Dolar/TL analizinde kısa vadede kurda 8,30 seviyelerine doğru bir düşüşün olası görünmediğine dikkat çekti.

credit suisse
 

Credit Suisse ekonomistleri, Dolar/TL analizinde kısa vadede kurda 8,30 seviyelerine doğru bir düşüşün olası görünmediğini, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın faizi indirmesi veya indirim için Eylül’e işaret etmesi durumunda kısa vadede Dolar/TL kurunun 8,80’i test edebileceğini belirtti.

Analistler, Dolar/TL kurunun önümüzdeki günlerde 8,45-8,50 seviyesine gerileyebileceğini ancak TCMB’nin Ağustos toplantısında politika faizini indirmesi veya piyasalarda indirim için Eylül ayına işaret etmesi durumunda kurun tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabileceğini öngördü.

Üçüncü çeyrek sonu için Dolar/TL kurunda 9,10 olan tahminlerini değiştirmeyen analistler, yüksek carry maliyetleri ve son günlerde yaşanan hareketler dolayısıyla mevcut seviyelerde reaktif bir yaklaşımın daha doğru olacağını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu