Döviz

Döviz Hareketliliği

Gün gün değişen döviz kurunda bugün itibariyle belirli saat aralıklarında dövizin hareketliliği gözlendi. Dolar/TL ve Euro/TL...

Gün gün değişen döviz kurunda bugün itibariyle belirli saat aralıklarında dövizin hareketliliği gözlendi. Dolar/TL ve Euro/TL değişimleri 30 Eylül 2021 tarihi için saat başlıklarına göre küçük miktarlarda farklılık gösteriyor. Genel olarak baktığımızda, doların en düşük olduğu anın saat 16.00 itibariyle gözlendiği, en yüksek olduğu anın ise gün başında gözlendiği fark ediliyor. Euro için ise en yüksek olduğu zaman dilimi için gün başını gösterebilirken, en düşük durumda olduğu zamanın gün sonu saat 19.00 itibariyle gözlendiği söylenebilir.

Güne Başlarken Döviz

30 Eylül sabahına uyanırken dolar ve Euro bazında Türk lirasının değeri farklı miktarlarda işlem görüyor. Dolar, 8,9251 TL olarak işlenirken, Euro 10,3716 TL gibi bir miktara tekabül ediyor. Gün aralarına baktığımızda, döviz miktarının en yoğun olduğu, dolar ve Euro’nun denk düştüğü miktarın en fazla olduğu aralığın gün başı olduğu görülüyor.

Döviz Hareketliliği
Döviz Hareketliliği

Gün Ortası Durum

Öğlen sonra, gün ortasına doğru döviz alanında değişen miktarlara bakıldığında, dolar ve Euro için çok küçük miktarlarda bir düşüş gözleniyor. Saat 16.00 itibari ile güncellenen dövizde, dolar 8,8870 Türk lirasına denk düşerken, Euro 10,3149 Türk lirasından işlem görüyor. Günün geneline bakıldığında, doların en düşün olduğu zaman diliminin saat 16.00 itibari ile gözlendiği sonucuna varıyoruz. Euro ise gün başına kıyasla bir miktar düşüş yaşıyor.

Gün Sonu Durum

Gün sonuna geldiğimizde ise dövizde gözle görülür bir değişikliğe rastlamıyoruz. Yalnızca çok küçük miktarlarda bir düşüş Euro bazında gözleniyor. Saat 19.00 itibari ile dolar 8,8871 Türk lirası ile günü kapatmaya başlarken, Euro 10,3041 Türk lirası ile kapanışa geçiyor. Günün geneline baktığımızda, Euro’nun en düşük olduğu anın gün sonuna doğru gerçekleştiğini gözlemliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu