Emlak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sosyal konut açıklaması: En büyük darbeyi yiyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, detaylarını 13 Eylül'de açıklayacağı sosyal konut projesiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yüksek kira bedeli alarak korsanlık yapanlar burada en büyük darbeyi yiyeceklerdir" dedi.

receptayyiperdogan

Konut ve kira fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle ev sahibi olamayan vatandaşlara ev alma imkanı sağlayacak sosyal konut projesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, detaylarını 13 Eylül’de açıklayacağı projeyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Balkan turu sonrası gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

Bu kampanyanın vatandaşımızı çok çok olumlu istikamette etkileyeceğine inanıyoruz. Burada sadece konut değil, aynı şekilde arsa projemiz var. 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası içeriyor. İcabında vatandaş ‘ben kendim yapacağım’ diyorsa, onlara da ‘buyur kardeşim, 100 bin arsa var, kendin de yapabilirsin’ diyoruz. Ayrıca 10 bin sanayi sitesiyle vatandaşımıza kendi işini kurma imkanı da sağlanacak.

toki

“EN BÜYÜK DARBEYİ YİYECEKLER”

Gençler, emekliler, engelliler, şehit yakınları ve gazilere yönelik özel kontenjanlar olacak. Vatandaşlarımıza böylece ev sahibi olabilme kolaylığı sunuyoruz. Bunlarla birlikte inanıyoruz ki yüksek kira bedeli almak suretiyle korsanlık yapanlar da burada en büyük darbeyi yiyeceklerdir.

toki2

BAKAN KURUM: “BU İLK KEZ OLACAK”

Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’dan da yeni bir açklama geldi. Bakan Kurum, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda ilk kez gençlere özel kontejan ayrıldığını belirterek “Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde, ilk kez gençlerimize özel kontenjan ayırıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu