Enerji

Akaryakıtta fiyatlar 20 TL’ye merdiven dayadı!

EPGİS’den yapılan açıklamaya göre bu gece yarısı itibarıyla motorine 84 kuruş, benzine ise 69 kuruşluk zam yapılacak. Yeni fiyatlarla birlikte akaryakıtta ortalama litre fiyatı 20 TL’ye yaklaşmış olacak.

 

pompa

Artan döviz kurlarıyla beraber son 1 sene içerisinde fiyatı iki katını katlayan akaryakıt fiyatları yükselmeye devam ediyor.

Henüz dün gece akaryakıta yeni bir zam geldiği haberi paylaşılmıştı. Benzine 53 kuruş, motorine ise 1,33 TL gelen zam sonrası bugün akşam saatlerinde akaryakıta yeni bir zam daha geldi.

Motorin ve benzine zam

Açıklama Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapıldı. Paylaşıma göre motorine 84 kuruş, benzine 69 kuruşluk zam yapıldı.

Yeni fiyatlar 5 Mart tarihi itibarıyla geçerli olacak

Akaryakıta yapılan zammın 5 Mart tarihinden itibaren yani bu gece yarısı 00.00 itibarıyla pompa fiyatlarını etkileyeceği kaydedildi. Son 6 ay içerisinde benzinin fiyatı %141, motorinin fiyatına ise %171 oranında zam geldi.

Fiyatlar, dolara ve piyasaya göre belirleniyor

Akaryakıtta fiyatlar, ülkemizin de arasında olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasıyla, döviz kurunda meydana gelen değişiklikler baz alınıp rafinerilerce belirleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu