EnerjiOtomotiv

Araç sahipleri dikkat! İndirim geliyor

Milyonlarca kişi "Akaryakıtta indirim gelecek mi, ne zaman gelecek?" sorularına yanıt ararken sevindiren haber geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin litre fiyatında büyük bir indirim yapılacağı öğrenildi. İşte detaylar...

akaryakit

Brent petrol ve döviz kurundaki dalgalanma ile birlikte akaryakt fiyatları da sürekli değişiyor. Brent petrolün 91-93 dolar seviyesinde oluşu, akaryakıt fiyatlarında yeni bir indirim beklentisi oluşturdu. Milyonlarca araç sahibi “Akaryakıtta indirim gelecek mi, ne zaman gelecek?” sorularına yanıt ararken sevindiren haber geldi. Buna göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin litre fiyatında büyük bir indirim yapılacağı öğrenildi.

akaryakit1

MOTORİNE İNDİRİM GELİYOR

Motorin fiyatlarında bu gece yarısından itibaren 1 lira 76 kuruş indirim yapılacağı öğrenildi. Yeni indirimle birlikte 3 büyükşehirde motorinin litre fiyatı 23 lira seviyeisine inecek. Benzin litre fiyatında ise herhangi bir indirim beklenmiyor.

akaryakit2

PETROL VE DÖVİZ KURU FİYATLARI ETKİLİYOR

90 dolar tabanını korumaya çalışan petrol, önceki hafta 88 doların altına inerek Ocak ayı seviyesine gerilemişti. Merkez Bankasının faiz indirimine gitmesi ile 18 TL’nin üzerine çıkan dolar kuru ise 18,25 – 18,29 arasında hareket ediyor. Petrol fiyatları ve döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar, akaryakıt fiyatlarını da etkiliyor.

akaryakit3

AKARYAKIT FİYATLARINDA SON DURUM

En son 6 Eylül’de yapılan 57 kuruşluk zam ile birlikte benzinin litre fiyatı 19,23 TL’ye yükselmişti. Son haftada benzin fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmadı. İstanbul’da benzinin litre fiyatı 19,23 TL’den satılıyor.

akaryakit4

7 Eylül’de 1,13 TL’lik indirim ile birlikte litre fiyatı 24,86 TL’ye inen motorinde de son haftada herhangi bir değişiklik olmadı.

Otogazda ise 10 TL’nin altına inilmesinin ardından litre fiyatında bölgelere göre değişiklik yaşanıyor.

akaryakit6

19 EYLÜL GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

İSTANBUL
Benzin: 19,23 TL
Motorin: 24,86 TL
LPG: 10,62 – 11,07 TL

ANKARA
Benzin: 19,34 TL
Motorin: 24,97 TL
LPG: 10,94 TL

İZMİR
Benzin: 19,34 TL
Motorin: 24,99 TL
LPG: 10,74 TL

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu