Enerji

Enerji Bakanı’ndan elektrik fiyatlarına dair açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik fiyatlarına dair açıklama yaptı. Dönmez, artan maliyet kalemlerini tüketiciye fedakarlık yapılarak minimum düzeyde yansıtıldığını kaydetti.

enerji

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, katıldığı TV yayınında elektrik ve doğal gaz fiyatlarına dair “Fedakarlık yapıp en az şekilde vatandaşa yansıtıyoruz. Küçük tüketiciye hane halkına artan maliyeti bütünüyle yansıtmıyoruz.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, NTV yayınında gündeme dair soruları cevaplandırdı.

“Bütünüyle tüketiciye yansıtmıyoruz”

Elektrik ve doğal gaz fiyatlarına dair Fatih Dönmez, “Fedakarlık gerçekleştirip en az şekilde vatandaşa yansıtıyoruz. Küçük tüketiciye ve hane halkına artan maliyeti bütünüyle yansıtmıyoruz.” şeklinde konuştu.

“İlave gaz gerekirse alınır”

Doğal gaz arzında bir sorun olmadığını söyleyen Dönmez, “Eğer gerekli olursa Rusya’dan ilave gaz alımı yapılabilir. Yetkililer bu konuda bir problem olmayacağını ifade etti.” şeklinde konuştu.

“Elektrik üretim miktarımızda azalma görüldü”

Dönmez, elektrik üretimine ilişkin de “Teknik alt yapımızda bir problem yok, kuraklıktan dolayı elektrik üretim miktarımızda bir azalma meydana geldi.” şeklinde konuştu.

sondaj

Dönmez sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

Karadeniz’deki sondaj faaliyetleri

“Bugün itibarıyla Türkali’de 6 kuyumuz bulunuyor. 2023 senesinde vatandaşımızı Karadeniz gazıyla buluşturmak istiyoruz.”

Nükleer santral…

“İleride, 2-3 hatta dördüncü nükleer santraller gelebilir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu