Enerji

Konya Şeker’den çiftçiye 32 milyon TL’lik motorin avansı

Konya Şeker yarından itibaren üreticiye 32 milyon 60 bin TL motorin avansı dağıtacağı bilgisini paylaştı.

 

ciftci

Açıklama Konya Şeker’den yapıldı. İSO verilerine göre, ülkemizin en büyük 4 gıda firmasından olan Konya Şeker, üreticinin yanında olmayı sürdürdüğünü kaydetti.

32 milyon TL’lik motorin avansı verilecek

Pancar sökümünün yanında bir yandan da hububat ekimine devam eden üreticilere Konya Şeker tarafından gelenekselleşmiş olarak motorin avansının verileceğini iade eden Konya Şeker yetkilileri yarından sonra üreticiye 32 milyon 60 bin TL’lik motorin avansı verileceğini söyledi.

tarim

“Üreticiyi her zaman destekledik”

Açıklamada görüşlerine yer verilen PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, üreticinin en fazla ihtiyaç duyduğu zamanda Konya Şeker’in üreticinin yanında olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“1999 senesinde göreve geldiğimiz zaman önce üreticiyi ve üretimi desteklemeyi kabul eden bir yapı oluşturacağımı söylemiştik. 22 sene geçti, 22 sene boyunca bu önceliğimizden taviz vermedik. 22 senede kazandırmış olduğumuz 46 üretim tesisinin hiçbiri, şan olsun, nam olsun diye kurum bünyesine dahil edilmedi. Hepsi üretici daha da üretebilsen ve üreticiyi daha da destekleyebilsin diye kurum bünyesine kazandırıldı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu