Faizler

Erdoğan’dan ekonomi eleştirilerine karşı dikkat çeken faiz açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün İzmir’de yaptığı konuşmada, “Ne yaparlarsa yapsınlar bizleri istihdam, cari denge ve üretim odaklı programımızdan geriye döndüremeyecekler. Bu faizler illa ki düşecek. Yüksek faizleri çiftçimize ve halkımıza ezdirmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir’de toplu açılış töreninde konuşma yaptı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmasında faiz oranları ve bir hayli hareketli döviz fiyatları üzerine konuştu ve gelen eleştirilere yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz rezervlerine ve düşük faize vurgu yaparak vatandaşı yüksek faize ezdirmeyeceklerinin altını çizdi.

Erdoğan konuya ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

tarim

“Yüksek faizi çiftçimize ve halkımıza ezdirmeyeceğiz”

İşte açıklamalardan önemli satırbaşları:

“Merkez Bankası’nın döviz rezervi kaçtı biliyor musunuz? 27,5 milyar dolar. Şimdi ise 127 milyar dolar oldu. Nereden nereye. Ne yaparlarsa yapsınlar, bizleri istihdam, üretim ve cari denge odaklı bu ekonomi programımızdan geriye döndürmeleri mümkün olmayacak.

19 senedir ekonomi politikasının hazırlıklarını gerçekleştiriyoruz. Fakat ülkemiz ekonomisinin kronik hastalıklarını azaltma değil de artık tedavi etme aşamasına geldi.

Ülkemizdeki mandacı siyasetçi ve iktisatçılar, Türkiye’nin en büyük kurtuluş mücadelesini tam tersi yönde göstermeye çabalıyorlar.

Salgınla beraber ortaya çıkan küresel ekonomik kriz bu dönüşüm neticelendirme ve hızlandırma imkanı verdi. Bu faizler düşecek. Yüksek faizi halkımıza ve çiftçimize ezdirmeyeceğiz. Tek amacımız insanımızın aşına, işine ve geleceğine sahip çıkmaktır.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu