Genel

ABD’den Rusya ve Belarus’a ilişkin önemli adım

Rusya, Ukrayna’yı işgal girişiminin bedelini ağır ticari yaptırımlar ile öderken Amerika Birleşik Devletleri’nden önemli bir adım geldi.

 

Amerika Birleşik Devletleri, öncesinde Rusya’ya ekonomik yaptırım uygulamıştı fakat ABD Temsilciler Meclisi tarafından bütün ticari ilişkilerin bitirilmesine dair keskin bir adım atıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Belarus ve Rusya’yla ilişkilerini askıya almak amacıyla adım attı

Temsilciler Meclisi tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Belarus ve Rusya ile ticari ilişkilerini askıya almasını öngören tasarı onaylandı

Başkan Joe Biden’ın Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının ardından bu ülkeyle normal ticari ilişkilerini askıya alma kararı sonrasında harekete geçen Kongre tarafından ilk adım atıldı. Açıklama Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nden yapıldı.

Kongre onayının gerekli olduğu sürecin ilk adımında Temsilciler Meclisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Belarus ve Rusya ile normal ticari ilişkilerini askıya almasını onaylayan tasarıya onay verdi. 424 vekil tasarıya evet oyu verirken bütünü Cumhuriyetçi olan 8 vekilden ise hayır oyu geldi.

Tasarının kısa bir zaman içerisinde Senato’da gündeme gelmesi ve burada kabul edildikten sonra onaylanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu