Genel

Aile Bakanı duyurdu: 106 milyon TL destek ödemesi yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, açıklama gerçekleştirerek, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara toplamda 106 milyon TL’lik ödeme yapılacağını söyledi.

 

para

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, aralık ayında 4 nakdi sosyal destek programıyla ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için 106 milyon TL’lik nakdi ödeme yapılacağını kaydederek, aralık ayında nakdi sosyal yardım ödemelerine dair bilgi paylaştı.

İhtiyaç sahiplerine 4 ayrı kapsamda destek sağlanacak

Derya Yanık, 4 ayrı kapsamda gerçekleştirilecek ödemelerin bugün itibarıyla başladığını kaydetti.

İhtiyaç sahibi olan kadınlara toplamda 64,3 milyon TL

Eşi yaşamını yitiren ve yardıma muhtaç olan kadınların yanında olmayı sürdürdüklerini kaydeden Derya Yanık, ihtiyaç sahibi olan kadınlara bu kapsamda toplamda 64,3 milyon TL’lik destek sağlanacağını kaydetti.

para

Er ve erbaşların ailelerine toplamda 25,1 milyon TL

Derya Yanık, zorunlu askerlik hizmeti yapan, muhtaç er ve erbaşların aileleriyle çocuklarına 2 farklı sosyal yardım programıyla destek sağladıklarını söyleyerek, ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına toplamda 25,1 milyon TL ödeme yapılacağını söyledi.

Anne ve babası olmayan 18 yaşındaki çocuklara 16,6 milyon TL

Annesi babası veya ikisi de vefat eden 18 yaşın altındaki çocuklara da destek sağladıklarını ifade eden Derya Yanık, bu kapsamda toplamda 16,6 milyon TL’nin hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını ifade etti.

“28 Aralık tarihine dek ödemeler yatırılacak”

Derya Yanık, nakdi sosyal yardım ödemelerinin 28 Aralık gününe dek hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını söyleyerek, “Aralık ayında 5 nakdi sosyal destek programıyla ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yaklaşık olarak 106 milyon TL’lik ödeme gerçekleştireceğiz. Hak temelinde, nesnel kriterlere bağlı, hesap verilebilir ve sürdürülebilir bir sosyal yardım anlayışıyla hizmetlerimizi ve politikamızı üretmeyi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu