Genel

Aile Bakanı duyurdu: Mart’ta 236 milyon TL SED ödemesi yapıldı

Aile Bakanı Derya Yanık, mart ayında toplamda 236 milyon TL’lik Sosyal ve Ekonomik Destek Ödemesi yapıldığını söyledi.

 

para

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi olan ailelerin desteklenmesi maksadıyla Sosyal ve Ekonomik Destek uygulaması dahilinde mart ayında toplamda 236 milyon TL ödeme yapıldığını kaydetti.

“Çocukların okul ile diğer masraflarının karşılanabilmesi için ailelerine destek verildi”

Derya Yanık, toplumun dezavantajlı kesimlerine dair birçok destek hizmeti sunulduğunu söyleyerek, bu çerçevede çocukların okul ile diğer masraflarını karşılayabilmeleri maksadıyla ailelere Sosyal ve Ekonomik Destek sağlandığını söyledi.

Aile bütünlüğü desteklerle korunuyor

Yanık, böylece çocukların ailelerinin yanında büyüdüklerini ve SED hizmetiyle birlikte ekonomik koşullardan dolayı aile bütünlüğünün bozulmasını engellemeyi amaçladıklarını söyledi.

SED hizmetinden yararlanan çocuklar için maddi desteğin yanında kültürel ve sosyal imkanlar da verildiğini söyleyen Yanık, böylece dezavantajlı olan çocukların akranları gibi kültürel ve sosyal faaliyetlere katıldıklarını söyledi.

para

Her ay düzenli olarak ödeme yapılıyor

Yanık, her ay SED ödemesinin düzenli olarak yapıldığını söyleyerek, “İhtiyaç sahibi olan ailelerimizin çocukları için mart ayında toplamda 236 milyon TL’lik SED ödemesi gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

Her bir çocuk için 1.649 TL ödeme

SED hizmetinden toplamda 145 bin çocuğun yararlandığını söyleyen Yanık, her bir çocuk için ortalama olarak 1.649 TL’lik ödeme yapıldığını bilgisini paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu