Genel

Aile Bakanı duyurdu: SED ödemeleri hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Ramazan Bayramı vesilesiyle çocuklarımız için mayıs ayı SED ödemelerini öne çekip hesaplara yatırdık. SED’den yararlanan çocuklarımız için ise ailelerine toplamda 237 milyon TL’lik ödeme gerçekleştirdik.” şeklinde konuştu.

 

para

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocukların masraflarını karşılamaları maksadıyla ihtiyaç sahibi olan ailelerin hesaplarına her ay yatırılan SED mayıs ayı ödemelerinin Ramazan Bayramı’ndan dolayı öne alındığını kaydetti. Yanık, ihtiyaç sahibi aileler için toplamda 236 milyon 544 bin TL’lik mayıs ayı SED ödemesi gerçekleştirildiğini ifade etti.

Derya Yanık, ihtiyaç sahibi olan ailelerin desteklenmesi maksadıyla, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından SED hizmetinin verildiği bilgisini paylaştı. Verilen desteğin ailelerin çocuklarının başta eğitim olmak üzere  diğer masraflarını karşılayabilmeleri maksadıyla sağlandığının altını çizen Yanık, şu ifadeleri kullandı:

para

Toplamda 237 milyon TL’lik ödeme gerçekleştirdik

Aile bütünlüğünün ekonomik sebeplerle bozulmaması, çocukların ailelerinin yanlarında büyüyebilmesi önceliklerimiz arasında bulunuyor. Aileler bu destek ile çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabilmekte, onların böylece akranlarından geride kalmaması amaçlanmaktadır. Ramazan Bayramı’ndan dolayı çocuklarımız için mayıs ayı SED ödemelerini öne çekip hesaplara yatırdık. SED’de yararlanan çocuklarımız için ailelere toplamda 237 milyon TL ödeme yaptık.”

SED’den yaklaşık olarak 146 bin çocuğun yararlandığını ifade eden Yanık, her bir çocuk için 1650 TL’lik destek sağlandığı bilgisini paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu