Genel

Aile Bakanı duyurdu: Şubat ayı evde bakım yardımları hesaplara geçti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, evde bakım yardımlarının hesaplara geçtiğini kaydetti.

 

para

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı bulunan engelli vatandaşlar ve aileleri için bu ayda toplamda 1 milyar 256 milyon TL’lik Evde Bakım Yardımı’nın hesaplara yatırıldığını ifade etti.

“Engelliler ailelerinin yanında öncelikli olarak destekleniyor”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yapmış olduğu açıklamada, öncelikle, engellilerin ailelerinin yanında desteklenmelerine ilişkin düşünceyle başlatılan evde bakım yardımıyla bakıma ihtiyacı olan ağır engelli yakını olan vatandaşlar ve bakımını üstlenmiş olduğu çalışamayanların desteklendiğini kaydetti.

Gündüz, evde bakım yardımı gibi hizmetler veriliyor

Engellilere dair politikaları aile odaklı sosyal hizmet vizyonuyla gerçekleştirdiklerini kaydeden Yanık, ailelerinin yanında bulunan engellilere evde bakım yardımı, gündüz bakım hizmeti gibi hizmet modelleri aracılığıyla destek olduklarını kaydetti.

para

Bakıma muhtaç 535 bin engelli yakınına yardım

Yanık, bakıma muhtaç engelli yakınının bakımını üstlenen 535 bin vatandaş için Evde Bakım Yardımı verildiğini ve bu sene ocak-temmuz ayı arasındaki dönem için evde bakım yardımının 1.798 TL’den 2 bin 354 TL’ye çıkartıldığını kaydeden Yanık, “Bakıma ihtiyacı bulunan engelli vatandaşlarla aileleri için bu ay toplamda 1 milyar 256 milyon TL Evde Bakım Yardımı hesaplara yattı. Bütün engelli vatandaşlarımıza ödemelerin hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu