Genel

Avrasya Tüneli’ne inovasyon ödülü

Hayata geçirilmesiyle trafik sıkışıklığının giderilmesi ve trafik verimliliği üzerinde ciddi etkilere sahip olan Avrasya Tüneli’ne ödül verildi.

 

avrasya tüneli

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca yapılmış olan açıklamada, Avrasya Tüneli’nin, tünelcilik alanında dünyanın önde gelen ödüllerini toplamaya devam ettiği kaydedildi.

5 senede 75 milyon yolculuğa ev sahipliği yapan Avrasya Tüneli’ne, dünyada inşaat ve mühendislik sektörünün en saygın yayınlarından kabul edilen New Civil Engineer (NCE) dergisi tarafından inovasyon ödülü verildi.

Tünele verilen 2. ödül

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi: “İngiltere’de yaklaşık 50 yıldır inşaat ve mühendislik sektörü alanında yayın yapan ve her yıl dünyanın en iyi tünelcilik uygulamalarını ödüllendiren NCE dergisi tarafından ikinci kez ödüle layık görüldü.

Avrasya Tüneli’nin 2020’de hayata geçirdiği Pacemaker Hız Düzenleyici Hareketli Aydınlatma Uygulaması, 41 kişilik jüri tarafından yenilikçi konsept, çevre geliştirme, paydaş memnuniyeti, gelişmiş kullanıcı deneyimi, varlık yönetimi, metodoloji ve teknoloji gibi kriterler üzerinden değerlendirilerek tünelcilik sistemleri, bakım ve yenileme alanında inovasyon ödülünü aldı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu