Genel

Bakan Bilgin tek tek açıkladı! EYT ve sözleşmeli personellerle ilgili yeni gelişme

Milyonlarca kişi EYT ile ilgili son gelişmeleri takip ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Bakan Bilgin, EYT'den önce sözleşmeli çalışanlar, taşeron ve geçici işçilerle ilgili çalışmaların olduğunu belirterek "Meclis açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz" dedi.

Bakan Bilgin tek tek açıkladı! EYT ve sözleşmeli personellerle ilgili yeni gelişme

Milyonlarca kişi Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuyla ilgili son gelişmeleri takip ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den yeni açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Bilgin, EYT ile ilgili formülün netleşmediğini, Aralık ayı gibi gündeme geleceğini, EYT’den önce sözleşmeli çalışanlar, taşeron ve geçici işçilerle ilgili çalışmalarının olduğunu belirtti.

“EYT ARALIK AYI GİBİ GÜNDEME GELİR”

Yeni EYT düzenlemesinde çalışmalar devam ederken Bakan Bilgin EYT’nin Aralık ayında gündeme geleceğini söyledi. Bakan Bilgin, “Bir iki konu daha var EYT ondan sonra çünkü onun teknik çalışması biraz daha zaman alacak. Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT Aralık ayı gibi gündeme gelir.” ifadelerini kullandı.

“SÖZLEŞMELİLERE İLİŞKİN ÇALIŞMA BİTMEK ÜZERE”

Sözleşmelilerle ilgili konuşan Bakan Bilgin, “Kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmamızı sona erdirmek üzereyiz. Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o, bitirmek üzereyiz.” dedi.

“SÖZLEŞMELİ PERSONEL MEVZUSUNU ÇÖZÜYORUZ”

Sözleşmeli personel konusuyla ilgili Bakan Bilgin, “Sözleşmeli personel ve geçiçi işçiler bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız.” açıklamasında bulundu.

“ÖNCELİĞİMİZ 90 BİN TAŞERON İŞÇİ”

90 bin kadroya geçmemiş maden işçisi ve taşeron işçinin öncelikli olduğunu bildiren Bakan Bilgin, “Taşeron işçilerle ilgili bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu