Genel

Bakan Yanık duyurdu: 173 milyon TL yardım yapılacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aralık ayında ihtiyaç sahibi olan ailelerin hesaplarına çocuklarının okul masrafları ve diğer gereksinimlerini karşılamaları maksadıyla 173 milyon TL yatırılacağını kaydetti.

 

para

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi olan ailelere çocuklarının okul masraflarıyla diğer gereksinimlerini karşılamaları maksadıyla 15 Aralık tarihine dek toplamda 173 milyon TL’lik Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapılacağını kaydetti.

SED ile çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması hedeflendi

Bakan Derya Yanık, bakanlığın toplumun dezavantajlı olan kesimlerine dair birçok sosyal hizmet modelinin bulunduğunu kaydetti. Sosyal hizmet modellerinden bir tanesinin de ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dair SED olduğunu kaydeden Bakan Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek ile çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiğini kaydetti.

“Bu ay ihtiyaç sahibi olan ailelerin hesaplarına 173 milyon TL aktarılacak”

Bakan Derya Yanık, SED hizmetiyle aile bütünlüğünün korunmasının hedeflediğini kaydederek, “Ekonomik sebeplerle çocuklarımızın ailelerinden kopup farklı ortamlarda büyümeleri yerine kendi ailelerinin yanında ve bütün ihtiyaçları karşılanarak, sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlanmalarını önemsiyoruz. Sosyal ve Ekonomik Destek hizmeti alan ailelerimiz başta eğitim olmak üzere diğer ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor. Böylece hem aile birlikteliğini sağlayabiliyoruz hem de fırsat eşitliğini çocuklarımız için sağlamış oluyoruz.” şeklinde konuştu.

para

Çocuk başına ortalama 1.259 TL

SED ödemesinin çocuk başına 1.259 TL olduğunu söyleyen Yanık, ödemelerin 15 Aralık tarihine dek süreceğini kaydetti. SED hizmetinden halihazırda 139 bin çocuğun yararlandığını kaydeden Yanık, 2021 senesinde toplamda 1 milyar 960 milyon TL SED ödemesinin gerçekleştirildiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu