Genel

Bakan Yanık duyurdu: 450 milyon TL ek kaynak ayrıldı

Kış aylarının iyiden iyiye kendisini hissettirmesiyle Bakan Derya Yanık, konuya ilişkin açıklama yaparak bakanlığın bu konuda yaptıkları desteğe ek kaynak ayırma kararı alındığını ifade etti.

 

para

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi olan vatandaşların kıştan olumsuz etkilenmemeleri için 450 milyon TL’lik ek kaynak hazırladıklarını ifade ederek, ödemenin şekli ve tarihine ilişkin bilgi paylaştı.

“Vatandaşları kış mevsiminin olumsuz etkilerinden korumaya dair çalışmalar devam ediyor”

Bakan Derya Yanık, ihtiyaç sahibi olan vatandaşları kış mevsiminin olumsuz etkilerinden korumaya dair çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürdüklerini kaydetti.

Bakanlık tarafından sunulan desteklerin ihtiyaç doğrultusunda daha da etkin kullanılması maksadıyla çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyen Yanık, “SYDV’lerimize her ay düzenli şekilde kaynak aktarımı yapıyoruz. Bu yolda ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza nakdi ve ayni yardımlar gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

para

“İlk aşamadaki aktarım 220 milyon TL”

Hazırlanmış olan ek kaynak ile önceliklerinin kış aylarındaki ihtiyaçların karşılanması olacağını söyleyen Derya Yanık, bu kapsamda 220 milyon TL’nin SYDV’ye aktarıldığına ilişkin bilgi paylaştı.

230 milyon TL Şubat ayı sonuna dek aktarılacak

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına aktarılan kaynağın ocak ve şubat aylarına ilişkin olduğunu söyleyen Bakan Yanık, “Hazırlanmış olan ek kaynağın ikinci kısmının 230 milyon TL’sini şubat ayı sonunda vakıflara aktaracağız.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu