Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonu tek haneye indireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Engelli Kamu Personeli Atama Töreni’nde yaptığı açıklamada ekonomide rahatlamaya ilişkin mesajlar verdi. Erdoğan yeni hedefin enflasyonu tek haneye indirmek olduğunu söyledi.

 

erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de düzenlenen Engelli Kamu Personeli Atama Töreni’ne katıldı.

Burada değerlendirmeler yapan Erdoğan, AK Parti iktidarında engelliler için yapılan çalışmalara ilişkin konuştu.

Son zamanlarda yapılmış olan atamalarla beraber sayılarının 66 bine ulaşacağını söyleyen Erdoğan, son 19 senede kamuda istihdam edilmiş olan engellilerin sayısının 192 bine geldiğini ifade etti.

Ekonomide yeni hedef enflasyonu tek haneye indirmek

Ülkemizin ekonomik anlamda en güçlü döneme girmekte olduğu yönünde kanaati olduğunu söyleyen Erdoğan, faiz tartışmalarına ilişkin de konuştu.

Erdoğan yakın zamanda enflasyonda sıradaki hedefin tek haneye indirmek olduğunun altını çizdi.

doviz

Erdoğan konuya ilişkin şunları söyledi:

“Nasıl ki terör örgütlerinin başını ezdiysek, vesayet gücünü kırdıysak, ekonomik tetikçilere meydana her nasıl bırakmadıysak, şimdi ise bugün olan sıkıntıları da Allah’ın izniyle bertaraf edeceğiz.

Adım adım programlarımızı uyguluyormuş. Ülkemizin ayağına vurulan pranga gibi faiz prangasını da, enflasyon ve döviz kuru prangasını parçalayıp atacağız. Dikkat ederseniz eğer faiz tartışması büyük bir ölçüde gündemden düştü. Döviz kuru da istikrara ulaştı. Sırada ise şimdi enflasyonu tekrar tek haneli rakamlara düşürmek var.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu