Genel

Davos gündemi için çevrimiçi toplantılar yapılıyor

Koronavirüsten dolayı ertelenen Dünya Ekonomik Forumu 2022 yaz ayında gerçekleştirilecek. Toplantıya dair çalışmalar da tekrar tedbir amacıyla online ortamda yapılıyor.

 

doviz

1971 senesinden bu zamana dek her sene ocak ayında Davos Zirvesi yapılıyor.

Dünya Ekonomi Forumu, “2022 Davos Gündemi” toplantıları tüm dünyadan akademisyen, siyasetçi, iş insanları ve STK temsilcilerinin katılımlarıyla çevrimiçi ortamda başladı.

İsviçre Davos’ta 17-21 Ocak tarihinde yapılması planlanan “Davos Zirvesi” ismiyle bilinen WEF, koronavirüsün yeni Omicron varyantından dolayı 2022 senesi yaz ayına ertelenmişti.

2022 Davos günleri oturumları sanal olarak yapılıyor

Dünya Ekonomik Forumu yöneticileri, geçtiğimiz sene olduğu gibi Davos Zirvesi’ne bir alternatif olarak sanal ortamda dünyanın etkili iş dünyası ve siyasi liderlerini bir araya getirmek için “2022 Davos Gündemi” oturumlarının düzenlenmesi yönünde karar aldı.

paris_iklim_anlasmasi

İklim değişikliğiyle koronavirüs salgını gündemde olacak

WEF tarafından yapılmış olan açıklamada 2021 Davos Gündemi oturumlarının ağırlıklı bir şekilde küresel ekonomik durum, koronavirüs salgını, iklim değişikliği, aşı eşitsizliği konularının, Dördüncü Sanayi Devrimi’nde teknolojik iş birliğiyle enerji başlıklarının çeşitli etkinliklerde gündem olacağı kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu