Genel

Dünyayı sarsan Omicron varyantı Avrupa’da!

Koronavirüsün yeni Omicron varyantı için dünya ülkeleri alarm verdi. Varyant vakaları Almanya, İngiltere ve İtalya’da görüldü.

 

japonya ohal

İtalya, İngiltere ve Almanya’da koronavirüsün yeni Omicron varyantı vakaları görülürken İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise virüsü kontrol altına almak maksadıyla yeni önlemler alınacağını kaydetti.

Yeni salgının tekrar yayılabileceğine dair endişeler artarken birçok ülke seyahat yasaklarıyla kısıtlamalarını tekrar yürürlüğe almaya başladı.

Yeni bir telefon takip teknolojisi kullanılacak

İsrail tarafından ülkeye girişler yasaklanırken varyantın yayılmasını önlemek amacıyla yeni bir telefon takip teknolojisi kullanılacağını ifade etti.

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid ise ülkede görülen iki Omicron vakasının Afrika’nın güneyine gerçekleştirilen seyahatlerle ilişkili olduğunu kaydetti.

koronavirüs

“Herkesin kendisini karantinaya almasını isteyeceğiz”

Boris Johnson düzenlemiş olduğu basın toplantısında, “İngiltere’ye gelen herkesin en geç ikinci günün sonuna dek PCR testi yaptırmasını ve negatif sonuç gelene dek kendilerini karantinaya almalarını isteyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Almanya ve İtalya da ülkede Omicron vakalarının tespit edildiğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu