Genel

Elon Musk’ın bir emojisiyle Dogecoin uçtu

Elon Musk’ın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım Dogecoin fiyatlarını bir defa daha uçurdu. Uzun bir süredir 23 cent civarında olan para birimi paylaşımın ardından 27 centin üstüne çıktı.

 

dogecoin

Kripto para dünyasının şüphesiz en çok konuşulan isimlerinden Elon Musk. Milyarder iş insanının çok büyük bir kripto para yatırımcısı olduğu biliniyor. Dogecoin’e özellikle büyük yatırımlar gerçekleştiren Musk, kimi zaman yapmış olduğu açıklamalarla da piyasayı adeta alt üst ediyor. Geçtiğimiz saatlerde meydana gelen olaylar gibi…

Dogecoin yatırımcılarını sevindiren gelişme

Yatırımcılar şaka olsun diye kurulan bu kripto para biriminin karının yüksek oluşu, fiyatının uygun oluşu gibi sebeplerden dolayı çok seviyorlar. Dün akşam saatlerinde sosyal medya Twitter üzerinden de paylaşımlar gerçekleştiren Elon Musk, Dogecoin yatırımcılarını mutlu etti.

elon musk

Elon Musk’tan Dogecoin emojisi

Dogecoin uzun bir zamandır 23 cent civarında seyrediyordu. Fakat Elon Musk yaptığı paylaşım sonrası Dogecoin 27 centin üstüne çıktı. Yatırımcılar böylelikle yükseliş anında yüzde 20’lik bir kar elde edebildiler. Saat 14:15 itibarıyla 25 cent civarından işlem gören kripto para son 1 günde yüzde 9 civarında değer kazandı. Peki Elon Musk, kripto para için ne dedi?

Dogecoin’in piyasaya çıkartılmasını sağlayan isimlerden bir tanesi Shibetoshi Nakamoto geçtiğimiz saatlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dogecoin’i absürtleştirmeye devam et” dedi. Musk, bu paylaşımı yanıtladı ve bir dil çıkarma emojisiyle etkileşim yaptı. İki paylaşım da binlerce yorum ve beğeni aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu