Genel

Emekli maaşları için fark ödeme tarihleri belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından iki milyonu aşan emeklinin 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla geçerli olacak şekilde aylıklarda oluşan fark tutarları için ödemelerin 27 Ocak tarihinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

 

para

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca; Harp ve Vazife Malullerine yapılacak olan 2021 senesi ek ödemeleriyle emekli sandığı dahilinde malul, emekli, vazife malulü, dul veyahut yetim aylığı alanların 2022 senesi Ocak ayı zam farklarının ödenmesine dair açıklama yapıldı.

27 Ocak 2022 tarihinde yapılacak

Yapılan açıklamada 5510 sayılı Kanunun 4/1-(c) (Emekli Sandığı) bendi dahilinde, malul, emekli, vazife malulü, dul veyahut yetim aylığı alan toplamdaki 2 milyon 386 bin 565 kişinin 1 Ocak 2022 tarihi itibarıyla geçerli olacak şekilde aylıklarından oluşan fark tutarlarının, aylık aldıkları PTT veya banka şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak 2022 tarihinde ödeneceği ifade edildi.

para

Aylıklarını üçer aylık şeklinde alacaklar

Aylıklarını her ay alanlara ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarındaki aylık farkı tahakkuk ettirilirken aylıklarını üçer aylıklar olarak alanlar için ise durum şöyle olacak:

– 1. Grupta Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara: 1 aylık tutarında

– 2. Grupta Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara: 2 aylık tutarında

– 3. Grupta Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara: 3 aylık tutarında

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu