Genel

Erdoğan’dan bayram namazı sonrası ihracat ve turizm mesajı: Bu sene her şey daha farklı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazı çıkışında gazetecilerle buluştu. Yaptığı açıklamalarda 2022 yılı turizmi, Mariupol’den tahliyeler ve İbrahim Kalın’ın Ukrayna’ya ilişkin ziyaretlerine dair değerlendirmeler paylaştı.

 

erdogan

Erdoğan bayram namazını İstanbul Çamlıca Camii’nde kıldı. Bayram namazının ardından herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlayan Erdoğan, ekonomiye ilişkin de önemli açıklamalar yaptı.

Erdoğan’dan bayram mesajı

Erdoğan’ın paylaştığı bayram mesajı şöyle:

“Rabbime hamd ediyorum ki bugün sosyal mesafeyi bir kenara koyup Çamlıca Camii’nde 25 bin kişiyle bayram namazımızı kıldık. Bayramlar, sevginin, beraberliğin ve kardeşliğin simgesidir. Bunu tekrar yaşamanın huzuru ve mutluluğu içindeyiz. Öyle temenni ediyorum ki bu bayram, tekrar milletimizin bir araya gelmesine sebep olacaktır. Burada bugün namazımızı kıldık. TSK’nın üst kademesi ise Şanlıurfa’da şu anda namazlarını eda etti. Kendileriyle bir görüşme yaptım. Hamdolsun ki ülkemizin dört bir yanında beraberliğimiz ve birliğimiz güçlenerek sürüyor. Bu hassasiyet içerisinde olan ve beraberliğimizi güçlendirenlerden Rabbim razı olsun.”

İhracat ve turizme ilişkin önemli açıklama

“Rusya ve Ukrayna konusuna ilişkin talebimiz liderlerin İstanbul veya Ankara’da bir araya gelmeleri. Bu arada kendileri de hububat ihracatına ilişkin bizlerden destek talep ediyorlar. Konuya ilişkin Putin ile görüşme yapıp sorunu aşacağız. Aynı zamanda Putin ile turistlere ilişkin de konuşuyoruz. Kendisi, Rus turistlerin ülkemize gelmesine ilişkin desteklerini iletiyor. Öte yandan Körfez’de de kimi gelişmeler. Son olarak Suudi Arabistan’a bir ziyarette bulunduk. Bu yıl Rusya’dan olduğu gibi S. Arabistan’dan da gelecek olan turistlerin sayısında artış bekliyoruz. Turizm mevsiminde ülkelerin ülkemize olan bakışları da değişiyor. Bu yüzden bu yılın ülkemiz için çok daha farklı olacağına inanıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu