Genel

Erdoğan’dan koronavirüsü atlatmasının ardından gazetecilere ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsü atlatmasının ardından ilk defa gazetecilerin karşısına çıktı. Doğal gaz ve elektrik faturalarına ilişkin Erdoğan, “Vatandaşımızı daha da rahatlatmak için bütün gayretimizi gösterdik ve göstermeyi de sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.

 

erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsü atlatmasının ardından ilk defa gazetecilerle buluşarak, soruları yanıtlandırdı.

“Enflasyon karşısında vatandaşımızı ezdirmedik”

Erdoğan doğal gaz ve elektriğe gelen zamlara ilişkin, “Muhalefetin spekülatif yöndeki doğal gaz ve elektrik gayretlerini boşa çıkartmak lazım. Muhalefetin yaygara çıkardığı gibi bir durum yok. Batıdaki doğal gaz ve elektrik fiyatı nerelerde, bizdeyse şu anda vatandaşımızı daha da rahatlatabilmek maksadıyla bütün gayretimizi gösterdik ve indirimleri yaptık. Uygulamayı da sürdürüyoruz. Enflasyona karşı vatandaşımızı ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz.” dedi.

doğal gaz

“Aşının etkisiyle virüsü rahat atlattık”

Cumhurbaşkanı bununla beraber koronavirüs sürecini gayet rahat atlattığını kaydederek şu ifadeleri kullandı: “Aşının da bizlere çok faydası oldu. Önce 2 doz Sinovac aşısı ardından ise 3 doz BioNTech oldum. Bu aşıların yararıyla kısa zamanda hastalığı geçirip 4-5 günde negatife döndüm. Cumayla birlikte bugün de halkımla bütünleşmek istedim. Pazartesi günü BAE’ye seyahatim olacak. Bu süreçte, kırgınlık, yorgunluk ve bitkinlik olmadan evimde çalışmalarımı sürdürdüm. Ankara’da arkadaşlarımla olamadım fakat daima video konferansla irtibata devam ettik.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu