Genel

‘EYT düzenlemesi ertelenecek’ iddiaları: Cumhurbaşkanı Erdoğan son noktayı koydu

Türkiye, bir yandan 'asrın felaketi' olan depremin yaraları sarmak için seferber olurken bir yandan da milyonların beklediği EYT düzenlemesi için geri sayım başlamıştı. Kulislerde yeni EYT düzenlemesinin erteleneceği iddiaları konuşulurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son kararını verdiği öğrenildi.

receptayyiperdogan

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetlerindeki depremler 11 ili derinden sarstı. Türkiye, bir yandan ‘asrın felaketi’ olan depremin yaralarını sarmak için seferber olurken bir yandan da milyonlar EYT düzenlemesi için geri sayıma başlamıştı. Ancak meclise geleceği belirtilen düzenleme ile ilgili ortaya atılan yeni bir iddia gündem olmuştu.

Kulislerde söz konusu düzenlemenin Kahramanmaraş depremleriyle birlikte 1 yıl sonraya bırakılacağı iddiaları konuşulmuşmaya başlandı.

EYT ERTELENECEK Mİ?

Söz konusu ertelemenin AK Parti’nin MYK toplantısı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise EYT düzenlemesinde geri adım atılmayacağını ifade ettiği öğrenildi.

Gelen son bilgilere göre, Erdoğan, önümüzdeki hafta içinde TBMM Genel Kurulu’nun çalışması halinde yeni EYT düzenlemesinin mevcut haliyle yasalaşmasını istedi.

Meclis’in 28 Şubat günü deprem sonrasında çalışmalarına başlaması, yeni EYT düzenlemesinin de Mart ayı başında meclisten geçmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu