Genel

EYT’de flaş gelişme! Formül belli oldu

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda masada tek formül olduğu açıklanmıştı. O formülün detayları ortaya çıktı. İşte EYT ile ilgili son gelişmeler...

EYT'de flaş gelişme! Formül belli oldu

Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, geçtiğimiz günlerde EYT ile ilgili masada tek formülün olduğunu açıklamıştı. O formülün detayları ortaya çıktı.

EYT'de flaş gelişme! Formül belli oldu

Yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen EYT düzenlemesiyle ilgili son noktayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin koymuştu. Bakan Bilgin, “Kamuoyunda saçma sapan formüller var. Bu formüller adına konuşanlar var. Hollanda, Almanya modellerinden bahsediliyor, bunlar doğru değil. Masamızda sadece bir tane EYT formülü var. Kamuoyunda konuşulan modeller doğru değil. Biz zaten 62 yaşında çalışanları emekli ediyoruz” diyerek masada tek formülün olduğunu açıklamıştı.

EYT’DE FORMÜL BELLİ OLDU

O formülün detayları ortaya çıktı. Erken emeklilik hayali kuran vatandaşlar için yıl sonuna kadar tamamlanması beklenen yeni düzenlenmeye göre erkeklerde 9000 gün ve 25 yıl, kadınlarda 7200 gün ve 20 yılı tamamlayanlar emeklilik hakkı kazanacak.

EYT'de flaş gelişme! Formül belli oldu

1,5 MİLYON KİŞİ YARARLANACAK

Düzenlemeden 1999 yılı ve öncesi işe girenler yararlanacak. Sadece SSK’ların değil, Bağ-Kur’lu vatandaşlar da sürece dahil edilecek. Taslak tamamlandığında Cumhurbaşkanı’na onaya sunulacak.

EYT'de flaş gelişme! Formül belli oldu

Yasanın hayata geçmesiyle birlikte 1,5 milyon kişinin emekli olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu