Genel

Hangi memur ne kadar maaş alacak? Memur ve memur emeklisi için zam oranları

2 Ağustos'ta başlayan 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümet ile memur sendikaları arasında anlaşma sağlandı. Böylece memur ve memur emeklisi yapılacak zam oranları belli oldu. Peki 2022'de hangi memur ne kadar maaş alacak?

türk lirası
 

4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisinin 2022 ve 2023’teki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri 23 Ağustos’ta sona erdi. Böylece memur ve memur emeklisi için yapılacak zam oranları belli oldu.

Hükümet ile memur sendikaları arasında sağlanan anlaşmaya göre memur ve memur emeklisi maaşları için 2022 yılının ilk altı ayı yüzde 5, ikinci altı ayı yüzde 7; 2023’ün ilk altı ayı yüzde 8, ikinci altı ayı için yüzde 6 ve enflasyon farklarından oluşan zam yapıldı.

Hangi memur ne kadar maaş alacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, maaş artışlarına ilişkin tabloyu sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Bilgin, yaptığı açıklamada, “6. Dönem Toplu Sözleşmemizi az önce gece saatlerinde imzaladık. Kamu çalışanlarımız için son yıllardaki en yüksek kazanımlar, istikrarla büyümeye devam eden güçlü Türkiye’nin en önemli göstergesidir” ifadelerini kullandı.

zam tablosu

Sözleşmeli kamu çalışanlarının durumu ve 3600 Ek Gösterge ile ilgili de açıklamalarda bulunan Bilgin, şunları söyledi:

vedat bilgin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu