Genel

İSKİ Müdürü duyurdu: Her ay 500 milyon TL’lik açık veriyoruz

İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, kurumun her ay 500 milyon TL’lik açık verdiğini ifade ederek, zam taleplerinin karşılık bulmasını istedi. Mermutlu, “Eğer zam yapılmazsa hizmet aksar.” şeklinde konuştu.

 

para

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Raif Mermutlu, İstanbul’da sürdürülebilir su yönetimi konusuna dair ortaya çıkan son duruma ilişkin açıklamalar yaptı.

Mermutlu, farklı konu başlıklarını ele alarak, her ay İSKİ’nin 500 milyon TL’lik açık verdiğini söyleyerek, zam taleplerinin olduğunun altını çizdi.

“2019 fiyatlarıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Mermutlu, “Bütün işletme ve yatırım giderlerimizin büyük bir kısmını İstanbulluların ödediği su paralarıyla karşılıyoruz. Bildiğiniz gibi son 3 seneden beri su fiyatlarında İstanbul’da önemli bir artış oldu. Yaklaşık olarak 3 sene önceki 2019 senesi fiyatlarımızla çalışıyoruz.

Belirli aralıklarla su tarifesinde artışlar istedik ancak uygun görülmedi. Her ay yaklaşık olarak 500 milyon TL civarında açık veriyoruz ve yatırımlarımızı istediğimiz şekilde yapamıyoruz.” dedi.

para

“Zam olmazsa hizmetler gecikebilir”

Mermutlu konuşmasının devamında eğer zam gerçekleştirilmezse hizmetlerin gecikeceğini ifade ederek, zam oranına ilişkin çalışmaların sürdüğünü ve genel kurula yakın zamanda sunulacağını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu