Genel

JPMorgan’dan enflasyon uyarısı

JPMorgan Küresel Piyasalar Baş Stratejisti Marko Kolanovic, fon yöneticilerine enflasyon uyarısında bulundu.

JPMorgan stratejisti Marko Kolanovic, fon yöneticilerine enflasyon uyarısında bulundu.

Kolanovic yayınladığı raporda, “Bugün birçok fon yöneticisi getirilerde, emtiada, değer hisselerinde, hatta enflasyonda artışı tecrübe etmedi. Geçtiğimiz on yıllarda alokasyonlarda hepsi enflasyonla negatif korelasyonu olan büyüme, ESG ve düşük volatilite tarzlarına yönelim, birçok portföyü kırılgan hale getirdi.” değerlendirmesini yaptı.

Müşterilerin portföylerini küresel ekonominin yeniden açılması gölgesinde yeni rejime göre ayarlaması gerektiğini belirten Kolanovic, devam eden yüksek işsizlik oranı ve uzun yıllar süren düşük enflasyonu merkez bankalarının yüksek enflasyonu tolere edeceğini ve bu durumu geçici gördüklerini ifade etti.

Kolanovic, “Buradaki soru fon yöneticilerinin daha uzun süreli enflasyonun geldiğine ikna olması ve alokasyonlarında ciddi değişimler yaparak bunu ifade etmesi olacak.” dedi.

Kolanovic’e göre, yatırımcılar, düşük volatilite stratejilerinden değer hisselerine doğru kaymaya ve enflasyon riskini emtia ile hedge etmeye zorlanacak. Kolanovic, bu trendin yılın ikinci yarısında sürmesini bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu