Genel

KDV fiyatı düştü, zincir marketler fiyatları indirdi

KDV düşüşünün ardından zincir marketler fiyatlarında güncelleme yaptı.

 

market

Temel gıda ürünleri için Katma Değer Vergisi, %8’den %1’e çekildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmış olan kararlar sonrası zincir marketler de raflarındaki ürünlerin fiyatlarına güncelleme yaptı.

Fiyatlara güncelleme geldi

Marketler tarafından Katma Değer Vergisi indirimi dün sabah itibarıyla bütün etiketlere yansıtıldı.

Zincir marketler tarafından ise tek tek açıklamalar gerçekleştirildi.

market

Migros: “Cumhurbaşkanlığınca yapılmış olan gıda ürünlerinin KDV oranının %8’den %1’e indirilmesi yönündeki açıklama sonrası 20 binin üstündeki ürünümüzün fiyatı indirilmiştir. Bununla birlikte Migros olarak KDV indirimiyle birlikte aile bütçesine iyi gelecek olan temel gıda ürünlerinin yüzlercesinde ek kampanyalarla uygun fiyatlı ürünlerle hizmet vermeyi sürdüreceğiz.”

Carrefoursa: “Cumhurbaşkanlığınca yapılmış olan gıda ürünlerinde Katma Değer Vergisi oranının yüzde 8’den %1’e indirilmesi açıklaması sonrasında 42 bin üründe fiyatları bu karar doğrultusunda düzenledik.”

BİM: “13 Şubat’ta Resmi Gazete’de yayımlanmış olan kararla belirtilmiş olan ürünlerde KDV oranının %1’e indirilmesiyle KDV indirimini raflarımıza yansıtmış bulunuyoruz.”

Happy Center: “Fiyatlar %7 ve üzerinde indi. Raflardaki 10 bine yakın ürünün hemen hemen tamamında ürünlerin fiyatları da düşmüş oldu.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu