Genel

Mayıs ayı kredi ve burs ödemeleri ne zaman yatacak? Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurdundaki öğrencilerle iftar yaptı ve buradaki programda konuştu. Erdoğan KYK kredi ve burs mayıs ayı ödemesinin bayramdan önce yapılacağını ifade etti.

 

erdogan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı KYK yurdundaki iftarda konuştu.

Erdoğan burada şu ifadeleri kullandı:

“Bizim okul hayatımız, ülkemizin sosyal, siyasi ve ekonomik bakımdan çok sıkıntılı olduğu bir dönemde yaşandı. Bir taraftan çeşitli ideolojik gerilimlerle kavgaların, öte yandan ise yoksullukla mücadele içinde… Hepsinin ardından bir de 12 Eylül darbesinin altında eğitimimizi bitirmeye çabaladık. Bizim evlatlarımız da koalisyonların sebep olduğu siyasi istikrarsızlıkla vesayetin bütün çirkin yüzünü sergilediği sosyal ve siyasi çalkantıların gölgesinde eğitim ve öğretim hayatlarına devam ettiler. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak maksadıyla çok çalıştık. Engellerimizi aştık, hizmet ve eser ürettik.

“Gençlerimizin ülke sınırlarını geçen başarılarıyla gururlanıyoruz”
Gittiğim bütün yerlerde özellikle burada da gayret, enerji ve birikimleriyle 2053 senesi vizyonuna sahip çıkacak gençliği karşımda görüyorum. Başkaları başka şeyler söyleyebilir ancak ben bu gençliğe TeknoFest gençliği adını veriyorum. Sizler zira artık uzayı okuyorsunuz. Sizler artık uzaya bu milletin, gençliğin göndereceği uzay araçlarının bütün hesaplarını ve tanzimini, ayrıca bu hesaplarla onların hazırlığını gerçekleştiriyorsunuz. Gençlerimizin ülke sınırlarımızı geçen başarılarıyla gururlanıyoruz ve herhangi bir ayrım yapmıyoruz.”

para

KYK burs ve kredi mayıs ayı ödemesi bayramdan önce yapılacak

Yurtlarımızın sayısını 190’dan 778’e kapasitelerini ise 182 binden 747 bine çıkarttık. İnşallah burs ve kredi ödemelerinin mayıs ayını da bu ayın 25’i itibarıyla gerçekleştireceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu