Genel

Nureddin Nebati duyurdu: Enflasyonun üstesinden geleceğiz

Bakan Nebati, döviz kurlarının kontrol altında olduğunu ve enflasyonun üstesinden geleceklerini kaydetti.Bakan Nebati, döviz kurlarının kontrol altında olduğunu ve enflasyonun üstesinden geleceklerini kaydetti.

 

nureddin_nebati

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Atakum Sanat Merkezi’nde Samsun iş dünyası ile buluşma düzenledi ve burada ekonomiye ilişkin değerlendirmeler gerçekleştirdi.

Nebati, yeni çalışmalar üzerine 2023 senesine farklı bir havayla gireceklerini kaydetti.

para

“Vermiş olduğumuz krediler geri dönecek”

2023’ün kendileri için çok mühim bir yıl olduğunu söyleyen Nebati, “Bu süre zarfında vermiş olduğumuz kredilerin bir kısmının 2023 senesinde hızlıca geri döneceğini göreceğiz. 2023 senesinde Karadeniz gazının ilk vanasını çevireceğiz. TOGG’un denemesini gerçekleştirdik. İnşallah yollarda göreceksiniz. Nükleer santralinin birinci ünitesini de açmış olacağız. 2023 senesini onun ruhuna yakışacak düzeyde karşılayacağız.” şeklinde konuştu.

Nebati yaptığı açıklamanın devamında, “Sorunları görmeyip de halının altına süpürenlerden değiliz. Biz sorunlarımız paydaşlarımız ile nasıl çözeceğimize ilişkin kafa yoruyoruz. 2018 senesinden bu zamana dek yükselen döviz kuruyla küresel fiyatlar birleşince enflasyon da artış gösterdi. Bizler ne yaptığımızın farkındayız. Enflasyonun da üstesinden geleceğiz. Yakın zamanda göreceksiniz enflasyon tek haneli rakamlara inecektir. Yatırımcılara sesleniyorum. Sizler yatırımlarınızı sürdürün.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu