Genel

Rekabet Kurulu bazı muafiyet ve devralma işlemlerini onayladı

Rekabet Kurulu, bazı muafiyet ve devralma işlemlerini onayladı. Kurumun internet siteside yer alan duyuruya göre, Dynamo Software Grubu'nun nihai ana şirketi olan Francisco Partners Management LP'nin tek kontrolünde bulunan Flash Topco Inc'in, dolaylı ortak kontrolünün Blackstone Inc. tarafından devralınması işlemlerine izin verildi.

rekabet-kurumu
Rekabet Kurulu bazı muafiyet ve devralma işlemlerini onayladı

Rekabet Kurulu, bazı muafiyet ve devralma işlemlerini onayladı. Kurumun internet siteside yer alan duyuruya göre, Dynamo Software Grubu’nun nihai ana şirketi olan Francisco Partners Management LP’nin tek kontrolünde bulunan Flash Topco Inc’in, dolaylı ortak kontrolünün Blackstone Inc. tarafından devralınması işlemlerine izin verildi.

Specialty Chemicals International BV’nin tek kontrolünün, dolaylı olarak Black Diamond Capital Management LLC tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ ile yetkili servisleri arasında imzalanan “Bayilik Sözleşmesi”ne bireysel muafiyet, Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik AŞ ile QNB Finansbank AŞ arasında akdedilen “Sağlık Sigortası Acentelik Sözleşmesi”ne ise koşullu olarak 1 Ocak 2028’e kadar bireysel muafiyet tanındı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu