Genel

Rekabet Kurumu’ndan bazı devralma işlemlerine onay

Rekabet Kurumu, bazı devralma ve birleşme işlemlerine onay verdi.

rekabet kurumu

Rekabet kurumu, bazı devralma ve birleşme işlemlerine onay verilmesini kararlaştırdı.

Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruda, Ordu Yardımlaşma Kurumu grup şirketlerinden biri olan OYAK Gıda ve Tarım Holding A.Ş tarafından Asena Patent Marka Fikri Telif Hakları Danışmanlığı ve Ticareti A.Ş’nin hisselerinin tamamının hisse devri yoluyla; Tamek Gıda ve Konsantre Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin ise markalarının, taşınır ve taşınmaz varlıklarının, sözleşmelerinin ve çalışanlarının varlık devri ile devralınması işlemine izin verildiği belirtildi.

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Ordu Yardımlaşma Kurumu grup şirketlerinden biri olan OYAK Gıda ve Tarım Holding AŞ tarafından Asena Patent Marka Fikri Telif Hakları Danışmanlığı ve Ticareti AŞ’nin hisselerinin tamamının hisse devri yoluyla, Tamek Gıda ve Konsantre Sanayi ve Ticaret AŞ’nin ise markalarının, taşınır ve taşınmaz varlıklarının, sözleşmelerinin ve çalışanlarının varlık devri ile devralınması işlemine izin verildi.

Hyperconnect, Inc’in tek kontrolünün Match Group, Inc. tarafından devralınması, Total Produce plc ve Dole Food Company Inc’nin Dole plc altında birleşmesi işlemleri onaylandı.

LEO Vakfı’nın kontrolündeki LEO Pharma A/S ve tüm iştiraklerinin belli bir orandaki hissenin Cidron Spare 11 S.à r.l aracılığıyla satın alınması yoluyla ortak kontrolünün Nordic Capital Fund X tarafından devralınması işlemine, Hitachi Zosen Corporation ve Kawasaki Heavy Industries, Ltd’nin yeni bir ortak girişim üzerindeki ortak kontrolü devralması işlemine onay verildi.

Propak Ambalaj Üretim ve Pazarlama AŞ’nin tek kontrolünün Constantia Flexibles International GmbH’nin iştiraki ASAŞ Ambalaj Baskı Sanayii ve Ticareti A.Ş. tarafından devralınması işlemi onaylanırken, Atılım Unlu Mamüller San. ve Tic. AŞ’nin tek kontrolünün Eksun Gıda Tarım San. Tic. AŞ tarafından işlemine izin verildi.

Surteco Group SE’nin ortak kontrolünün PKG Schürfeld Gmbh ve Surteco Group SE’nin mevcut diğer ortak fon üyeleri tarafından devralınması işlemi de karara bağlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu