Genel

Rekabet Kurumu’ndan bazı devralma ve tesis işlemlerine onay

Rekabet Kurumu, bazı devralma ve tesis işlerimlerine onay verdiğini açıkladı.

rekabet kurumu
Rekabet Kurumu’ndan bazı devralma ve tesis işlemlerine onay

Rekabet Kurumu, bazı devralma ve tesis işlemlerine onay verdi. Kurumun internet sitesinde yer alan duyuruya göre Rönesans Sağlık Yatırım Anonim Şirketi ve Şam Yapı A.Ş bünyesinde bulunan Rönesans İşletme Hizmetleri Danışmanlığı A.Ş nezdindeki hisselerin ISS Tesis Yönetim Hizmetleri A.Ş tarafından devralınması işlemine izin verildi.

LIXIL Corporation ve Schüco International KG tarafından işlem öncesinde Schüco International KG’nin tek kontrolünde bulunan Schueco Japan KK üzerinde ortak kontrol tesis edilmesi ve Martı İleri Teknoloji A.Ş’nin tek ortağı olan Martı Technologies Inc. üzerinde, European Bank for Reconstruction and Development ve Actera Group tarafından kontrol edilen Perpetual Motion S.a.r.l.’nin ortak kontrol tesis etmeleri işlemleri onaylandı.

Kayseri’de güneş enerji santrali olarak faaliyet gösteren KAY-1, KAY-2 ve KAY-3 Güneş Enerjisi San. ve Tic. AŞ hisselerinin tamamının, İmpa Yapı Endüstri ve Ticaret A.Ş. tarafından devralınması işleminin izne tabi olmadığına, Kahramanmaraş Çimento Beton Sanayi ve Madencilik İşletmeleri AŞ’nin Kiper Elektrik Üretim A.Ş’yi tasfiyesiz infisah yoluyla devralması ile gerçekleşecek olan birleşme işleminin kapsamda olmadığına karar verildi.

Ayrıca Domtar Corporation’ın tek kontrolünün, Paper Excellence Şirketler Grubu tarafından, iştiraki Karta Halten B.V. aracılığıyla devralınması ve Pelagia AS ve Partrederiet Karolos AS tarafından ortak kontrol edilen Hordafor AS’nin kontrolünün Pelagia AS tarafından devralınması işlemleri de uygun bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu