Genel

Resmi Gazete’de yayımlandı: Bayramda ücretsiz olacak

Köprü ve otoyolların 30 Nisan saat 00.00’dan 5 Mayıs’a dek, toplu taşıma araçlarının ise 2 Mayıs saat 00.00’dan 4 Mayıs 24.00’e dek ücretsiz olacağı kaydedildi.

 

resmi

Ramazan Bayramı’na çok az bir zaman kaldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre bayram için toplu taşıma araçları ve köprü geçişleri ücretsiz olacak.

Detaylar şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda, Ramazan Bayramı’ndan dolayı 30 Nisan gecesi 00.00’dan 5 Mayıs sabah saat 07.00’ye dek “yap-işlet-devret” şekliyle gerçekleştirilen projeler haricinde, KGM sorumluluğu altında olan otoyollarla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden yapılan geçişler ücretsiz olacak.

Toplu taşıma araçları da ücretsiz olacak

Bunun haricinde 2 Mayıs 00.00’dan 4 Mayıs 24.00’e kadar Marmaray, Başkentray ve İZBAN seferleriyle belediyeler ve belediyelere bağlı müessese, birlik ve işletmelere ait toplu taşıma hizmetleri de ücretsiz bir şekilde sağlanacak.

Ulaştırma Bakanlığı duyuru yaptı

Yapılan paylaşımda, “Ramazan Bayramı’nda; Cumartesi ve Perşembe günleri arasında KGM sorumluluğunda bulunan otoyol ve köprülerle, Pazartesi-Çarşamba günlerinin arasında Başkentray, Marmaray ve İzban ücretsiz olarak hizmet verecek.” denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu