Genel

Şartlı bağışlardan gerçekleştiren destek ödemesinde artış

Bakanlık tarafından yapılmış olan paylaşıma göre şartlı bağışlardan yapılan destek ödemesi tutarının 2 bin 600 TL’ye çıktığı bilgisine yer verildi.

 

para

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yapılmış olan paylaşımda, Zeytin Dalı Harekatı, 15 Temmuz darbe girişimiyle Beşiktaş’ta meydana gelen patlama sonrasında toplanmış olan şartlı bağışlardan hak sahiplerine verilen ödemelerin nisandan itibaren 2 bin 600 TL’ye yükseltildiği ifade edildi.

Bakanlık, hak sahiplerine gerçekleştirilen destek ödemelerine ilişkin bilgi paylaştı.

Beşiktaş patlaması, 15 Temmuz darbe girişimi ile Zeytin Dalı Harekatı’nın ardından toplanmış olan şartlı bağışlardan, vakıf tarafından hak sahiplerine verilmiş olan aylık 1.500 TL’lik destek ödemesinin nisandan itibaren 2 bin 600 TL’ye yükseltildiği bilgisine yer verildi.

para

15 Temmuz ile dini bayramlarda 3 defa ödeme yapılacak

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Aylık olarak ödenmiş olan miktarın yanında Kurban Bayramı ile Ramazan Bayramı’nda 2 bin TL ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için 2 bin 600 TL’lik ödeme gerçekleştireceğiz. 2022 Mart ayı itibarıyla vakfımız tarafından hak sahiplerine gerçekleştirilen toplamdaki destek ödemesi tutarı 104 milyon TL’yi aştı.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu