Genel

Üniversiteler açılacak mı? YÖK’ten açıklama geldi

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, üniversitelerde bahar döneminin 20 Şubatta uzaktan eğitimle başlatılabileceğini, Nisan sonrasında da hibrit seçeneğinin değerlendirileceğini açıkladı. Ayrıca Özvar, uygulamalı programlarda eğitimin yüz yüze sürdürüleceğini belirtti.

erolozvar

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, Nisan sonrasında hibrit seçeğinin de değerlendirileceğini belirterek üniversitelerde bahar döneminin 20 Şubatta uzaktan eğitimle başlatılabileceğini açıkladı. Ayrıca Özvar, uygulamalı programlarda eğitimin yüz yüze sürdürüleceğini belirtti.

YÖK Başkanı Özvar, depremden etkilenen öğrenciler için uygulamalı programlarda birinci derece yakınlarının ikamet ettiği ildeki üniversitelerde özel öğrenci olabileceğini söyledi.

Özvar’ın üniversiteler ile ilgili açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Neredeyse bütün üniversitelerimiz depremden etkilenmiş paydaşlarıyla doludur. Kampüslerimiz barınma ve ikamet anlamında önemli bir rol almıştır. Tıp ve mühendislik fakültelerinden gönüllü elemanların halen bölgedeki çalışmalarını da izliyoruz.

2022-2023 bahar döneminin uzaktan eğitim ile sağlanmasına daha önce karar verilmişti. Ön lisans, lisans ve lisans üstü bölümleri için bir dizi kararlar aldık.

Alınan kararlar Nisan ayı başı itibariyle yeniden gözden geçirilerek uzaktan eğitimin yanında yüz yüze eğitimin harlanmasıyla hibrit eğitim de uygulanabilecektir.

Depremin etkilediği illerde bulunan bir kısım üniversitelerimiz ortak çalışmalar yapmak üzere bazı üniversiteler ile eşleştirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu