Genel

Vedat Bilgin duyurdu: Temmuzda emeklilerimizin yüzü gülecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur, işçi ve emeklilere dair artış düzenlemelerinin müjdesini paylaştı.

 

emekli

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat bilgin, Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde iftar programına katıldı.

İftarın ardından açıklamalar yapan Bilgin, işçi, memur ve emeklileri yakından ilgilendiren düzenlemenin müjdesini verdi.

“Temmuz ayında emeklilerimizin yüzü gülecek”

Bilgin burada yaptığı açıklamada, “Gelecek Temmuz ayında emeklilerimizin en düşük emekli ücretini onların yüzünü güldürecek bir boyuta çıkartacağız.” şeklinde konuştu.

Bilgin sözlerinin devamında ise şunları söyledi:

“Burada bugün Isparta’dan bir haberi daha paylaşmak istiyorum. Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı gelecek Temmuz ayında tekrar işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, emekli ve memurlarımızı koruyacak bir düzenlemenin haberini paylaşmak istiyorum.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yılbaşında Cumhurbaşkanımızın açıkladığı politikalar ile en düşük olan emekli aylığını bin 500 TL’den 2 bin 500 TL’ye yükseltmiştik. Bununla beraber üzerinde de yüzde 30’un üstünde bir artış gerçekleştirdik. Enflasyon farkını karşılayan bir artış gerçekleştirmiştik.

para

“Emeklilerimizi koruyacak yönde bir düzenlemenin haberini paylaşmak istiyorum”

Temmuz ayına geldiğimizde de emeklilerimizi koruyacak benzeri bir düzenlemenin haberini paylaşmak istiyorum. Gelecek Temmuz ayında emeklilerimizin en düşük olan emekli ücretini onları mutlu edecek bir boyuta getireceğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu