İş Dünyası

ATO Başkanı’ndan fiyatları revize etme çağrısı

ATO Başkanı Gürsel Baran, güncel kurun düşüşüne dikkat çekerek üyelere ve reel sektöre fiyatları revize etme yönünde çağrıda bulundu.

 

market

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün gerçekleştirmiş olduğu piyasalara güven veren konuşma sonrasında döviz kurunda gerileme meydana geldi.

Doların düşmesiyle beraber önceki kura göre reel sektörde yapılmış olan zamların da geri çekilmesine dair çağrı yapıldı.

Ürünlere kur üstünden yapılmış olan fiyat artışının revize edilmesi maksadıyla ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran açıklama gerçekleştirdi.

“Fiyatlarımızı revize edelim”

Kur gerilemesinin baz alınması gerektiğini kaydeden Baran, “Reel sektöre ve ATO üyelerimize sesleniyorum. Mevcut koşulları kendi işlerimize adapte edelim, kurlarda meydana gelen gerilemeyi de dikkate alarak fiyatlarımızın revizesini sağlayalım.” şeklinde konuştu.

market

“Sürdürülebilir büyüme için bir fırsat olduğuna inanıyoruz”

Baran yaptığı açıklamada, ülkemizin kalkınması ve büyümesi maksadıyla üretimin ve istihdamın artması gerektiğini söyleyerek, “Türkiye Ekonomi Modeli’yle hükümetimiz bunu yapabilmek için bütün desteği sağlıyor. Cumhurbaşkanımızın bizzat güçlü bir desteği söz konusu. İş dünyası olarak başta KOBİ’lerimiz olmak üzere bütün işletmelerimiz için yatırım ve üretim odaklı büyüme modelinin ülkemizin sürdürülebilir büyümesi için bir fırsat olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“TL’ye güveni tesis eden tüm adımları destekliyoruz”

ATO Başkanı açıklamasının devamında, “TL’ye güveni tesis eden bütün adımları destekliyoruz ve yeni ekonomik planla kurda yaşanan dalgalanmanın sona ereceğine inanıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu