İş Dünyası

Bakandan asgari ücret artışına ilişkin önemli açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret artışına dair yapmış olduğu paylaşımda, “Asgari ücretin belirlenmesinde tek taraf ben değilim. 3600 ek gösterge çalışma grubu oluşturduk. İşveren ve işçi tarafıyla oturup bunu çalışma grubunda dikkate alacağız.” şeklinde konuştu.

 

Bakandan asgari ücret artışına ilişkin önemli açıklama

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2022 senesi Merkezi yönetim Bütçe ve 2020 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeleri yapıldı.

“Asgari ücretin belirlenmesinde tek yetkili değilim”

Bakan Vedat Bilgin, asgari ücretin belirlenmesine dair açıklamalar yaptı. Bilgin konuyla ilgili, “Asgari ücretin belirlenmesinde yetkili tek kişi ben değilim. İşçi sendikaları ve işverenlerle oturup konuşarak bunu dikkate alacağız. Müzakerelerin konusu olduğunun altını çizmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

3 bin 600’e ilişkin açıklama

Bilgin açıklamalarının devamında, “3 bin 600 konusu bir vaat olmaktan çıktı. Toplu sözleşme metnine koyuldu. Biz onu uygulamak durumundayız. Bakanlığın bünyesinde bir çalışma grubu oluşturuldu. Kapsayıcılığının nasıl olacağına ilişkin çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bakanlık olarak çalışmamızı gerçekleştirdikten sonra Devlet Personel, Ekonomi Bakanlığı ve sendikalarla bir araya geleceğiz. Buna kaynağıysa devlet kamu bütçesinden koyacak.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu