İş Dünyası

Ceza kesilen ŞOK Marketler’den Rekabet Kurulu’nun idari para cezasına açıklama

Ceza kesilen zincir marketlerden ŞOK Marketler kesilen cezanın haksız olduğuna ilişkin bir açıklama gerçekleştirdi ve hukuki olarak haklarını kullanacaklarını ifade etti.

 

sok_market

ŞOK Marketler ile birlikte zincir marketlere Rekabet Kurulu tarafından fahiş fiyat soruşturması dahilinde ceza kesilmişti. ŞOK Marketler konuya dair yaptığı açıklamada, kesilen para cezasının ötesinde müşterilerin gözünde itibar kaybına sebep olacak gerçeği yansıtmayan ifadelerle karşılaştıklarını ifade ederek, “Bu haksız suçlama bizi derinden üzmüştür.” ifadelerine yer verildi.

“Şok marketler ülke ekonomisine katkı sağlamayı sürdürecek”

ŞOK Marketler yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“ŞOK Marketler olarak her daim kaliteli ürünleri müşterilerimize en uygun fiyatlarla sunmayı hedefliyoruz. Bu, indirim marketler zinciri olarak iş modelimizin de bir gereğidir. Sektörde artan maliyet ve rekabete karşın şimdiye dek fiyatlarımızı düşük tutmaya dair kararlılığımız, şimdiye dek hem enflasyonla mücadeleye hem de müşterilerimizin bütçesine katkı sağladı ve sağlamayı da sürdürecek.

“Hukuken tüm haklarımızı kullanacağız”

ŞOK Marketler’in her daim Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan ‘alkolsüz içecekler ve gıda’ enflasyon ortalamasının çok altındaki fiyat artışları ve şirketin halka açık olması bunun en güzel ispatıdır. Marketlerimizle Türkiye ekonomisine, sağlamış olduğumuz istihdamla da katkı sağlıyoruz ve bununla gurur duyuyoruz.

Ekonominin ve pandeminin en sorunlu zamanlarında bütün dünyada marketlerin rafları boşaltılırken bile hizmetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdürüp müşterilerimizin yanında yer aldık. O zamanlarda yapılmış olan fedakarlıklar herkesin malumudur. Faaliyetlerimizi daha da güçlendirmeye çabalıyor ve her adımımızda milletimizin menfaatini gözeten bir market zinciri olarak hukukun bize verdiği imkanlar dahilinde itiraz edeceğimizi ve müşterilerimizin hakkını sonuna dek arayacağımızın bilinmesini isteriz.

Şimdiye dek olduğu gibi ŞOK Marketler olarak bundan sonra da sayıları 40 bini geçen çalışanlarımızla beraber müşterilerimize kalitesi en yüksek ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmayı sürdüreceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu