İş Dünyası

Elon Musk’ın tweet’iyle Tesla hisseleri sert düştü

Elon Musk’ın Tesla’sının hisseleri Musk’ın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Hertz ile henüz kontrat imzalamadıklarını söylemesinin ardından piyasalar açılmadan önceki işlemlerde düşüş gösterdi.

 

tesla

Elon Musk, kendisine atıfta bulunulan bir paylaşıma vermiş olduğu yanıtta, Hertz’ün geçtiğimiz hafta duyurusunu yaptığı 100 bin adetlik Model 3 Sedan için 4,2 milyar dolarlık anlaşmaya henüz kontratın imzalanmadığını kaydetti.

Tesla’nın hisseleri paylaşımın ardından piyasalar açılmadan önceki işlemlerde düşüş gösterdi. Yaşanan düşüş %6,9 oldu.

elon musk

Hertz’in yatırımının ardından yüzde 10 Tesla hisseleri değer kazanmıştı

Hertz’in elektrikli araç kiralama hizmetine dair yatırım kararı sonrası Tesla’da hisseler %10 oranında değerlenmişti. Tesla’nın piyasa değeri ise şimdiye kadar ilk defa 1 trilyon dolara çıkmıştı.

Amerika Birleşik Devletleri’nden araç kiralama firmalarından Hertz, elektrikli araç filosunu büyütmek maksadıyla 2022 sonuna dek 100 bin Tesla aracı sipariş ettiğini kaydetmişti.

Müşterilerden kasım itibarıyla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük pazarlarda ve belirli Avrupa şehirlerinde Model 3 aracı kiralayabileceklerini kaydeden Hertz, firmanın küresel operasyonlarında elektrikli araç şarj altyapısını da yenileyerek kuracağı bilgisini paylaşmıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu