İş Dünyası

İTO Başkanı: Kamu bankalarının faiz indiriminin olumlu sonuçlarını göreceğiz

İTO Başkanı Avgadiç, ticari ve tüketici kredileri maliyetlerinde meydana gelen düşüşün birçok sektöre olumlu açıdan yansıma vereceğini ifade etti.

 

ito

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avgadiç, hem tüketici hem de ticari maliyetlerde meydana gelen düşüşün birçok sektöre olumlu yönde yansımalarının olacağını kaydetti.

“Yeni yatırımları teşvik edecek”

Avgadiç, kamu bankaları tarafından kredi faiz oranlarına yapılan indirimlere dair yapmış olduğu yazılı açıklamada, TCMB’nin son iki PPK toplantısında almış olduğu faiz indirim kararlarının kamu bankalarınca desteklenmesinin iş dünyasının yeni yatırımlarını teşvik edeceğini kaydetti.

ziraat

Bankaların faiz indirim kararına ilişkin açıklama

3 kamu bankası tarafından bugün açıklanan 200 baz puana kadarki faiz indiriminin kredi kullanan firmaların maliyetlerini düşüreceğini söyleyen Avgadiç, “Kredili, spot ve taksitli mevduat gibi tüm kredi türlerinde bir indirim söz konusu. Hem tüketici kredileri hem de ticari maliyetlerde meydana gelen düşüşün, birçok sektöre olumlu yönde yansımalarını göreceğiz. Bu indirimi şimdi diğer bütün bankalara yayma zamanı.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu